Volejte zdarma 800 10 30 10

Používané bankovní účty

Motiv - padající mince

Jedním z hlavních cílů Realitní kanceláře STING je zajistit bezpečnost Vašich peněžních prostředků a jistotu zdárného průběhu Vašeho obchodního případu. Pro možnost ověření správnosti bankovního účtu, na který budete posílat své peníze, uvádíme následující informace.

Bankovní účty pro rezervace a provize

Pro zajištění transparentního toku peněžních prostředků Realitní kancelář STING (dále jen "RK STING") uvádí všechna čísla bankovních účtů vždy do smluv, popř. na faktury. Čísla bankovních účtů určených pro rezervační zálohy a úhrady provizí jsou 94-4369090227/0100, 123-1402040237/0100 nebo 4572962/0800. Rozhodující je číslo účtu uvedené ve smluvní dokumentaci, popř. na faktuře.

Bankovní účty pro úschovy kupních cen

V souladu s §3 odst. 2 písm. g) Zákona č. 39/2020, o realitním zprostředkování RK STING zprostředkovává úschovy za účelem zajištění plnění z realitní smlouvy. Za tímto účelem má se společností Česká spořitelna, a.s. uzavřenou Rámcovou smlouvu o zřizování a vedení účtů pro peněžní prostředky přijaté realitním zprostředkovatelem.

RK STING má pro tyto účely vyhrazeno 350 úschovních účtů. Vklad na každém účtu je pojištěn samostatně v zákonném rozsahu podle Zákona o bankách. K tomu je RK STING povinna bance sdělit identifikaci účastníků realitní smlouvy. RK STING je oprávněna se svěřenými prostředky naložit pouze dohodnutým způsobem. Za porušení svých závazků odpovídá RK STING neomezeně celým svým majetkem.

Na zabezpečení prostředků a úroveň služby jsou kladeny vysoké nároky. Zákonné podmínky (vedení účtů, evidence úschov, oznamování majitele uschovaných prostředků atp.) jsou nastaveny stejně, a v některých ohledech i přísněji, než u advokátních a notářských úschov.

Úhrady kupních cen zprostředkovávaných společností Realitní kancelář STING jsou prováděny výhradně na tyto účty a podle podmínek tohoto zákona. Pro ověření, zda je číslo bankovního účtu uvedené v kupní smlouvě takovým úschovním účtem, zadejte prosím číslo bankovního účtu do následujícího pole:

/0800

 

V případě dotazů prosím kontaktujte e-mailem na adresu nebo telefonicky na bezplatnou linku 800 10 30 10